دانلود کتاب صفوه الصفا

نام کتاب

صفوه الصفا: در ترجمه احوال و اقوال و کرامات شیخ صفی الدین اسحق اردبیلی دانلود

دانلود کتاب

×

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفا «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود.

20

         

نویسنده

توکل بن اسماعیل ابن بزاز + به اهتمام غ‍لام‍رض‍ا طب‍اطب‍ائ‍ی‌م‍ج‍د

موضوعات

زندگینامه

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

21.2 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب صفوه الصفا: در ترجمه احوال و اقوال و کرامات شیخ صفی الدین اسحق اردبیلی اثر توکل بن اسماعیل ابن بزاز با ترجمه غ‍لام‍رض‍ا طب‍اطب‍ائ‍ی‌م‍ج‍د است؛ در سلسله مقامات عرفای بزرگ ، صفوةالصفا از نظر اهمیت در ردیف اسرار التوحید ، مناقبل العارفین و رساله فریدون سپهسالار است.
نمونه آذری کهن اردبیلی ( سه دو بیتی ظاهرا از اطرافیان شیخ ) از فواید تاریخی و زبان شناسی این کتاب است. این دو بیتی ها با یازده دو بیتی از شیخ صفی الدین ، مذکور در سلسلة النسب صفویه از مهم ترین آثار بازمانده از زبان آذری کهن و گویش متداول اردبیل در قرن هشتم محسوب می شود.
صفوة الصفا یا ( اسس المواهب السنیة فی مناقب الصفویة ) یکی از معتبرترین کتاب ها در تصوف و گرانقدرترین منابع در حالات و کرامات و مناقب و مقامات شیخ صفی الدین اسحق اردبیلی ، جد پنجم شاه اسماعیل ، بنیانگذار سلسله صفوی است گه در سال 759 ه.ق توسط درویش توکلی بن اسماعیل بن حاجی محمد مشهور به ابن بزّاز تالیف شده است.
این اثر عرفانی در 1349 صفحه در باره تصوف، حالات، کرامات و مقامات ((شیخ صفی‌الدین اسحق اردبیلی))، نگاشته شده است .این کتاب حاوی اشعار و حکایات مختلف عرفانی است .که پس از مقدمه‌ای مفصل در دوازده باب تدوین شده است.

 
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن