دانلود کتاب صوتی تاریخ خوارزمشاهیان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

تاریخ خوارزمشاهیان

نویسنده

دکتر الله یار خلعتبری – محبوبه شرفی

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

صدا از

عفت میر احمدیان

حجم

52 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

MP3

منبع و ناشر

تاریخ ما

 

 

 

توضیحات

 

کتاب صوتی تاریخ خوارزمشاهیان اثر دکتر الله یار خلعتبری – محبوبه شرفی است؛ این کتاب که برای قسمتی از منبع اصلی درس “تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی دوره خوارزمشاهیان “در مقطع کارشناسی رشته تاریخ تهیه گردیده از دو فصل تشکیل شده است.
در فصل اول طی چهار “گفتار “این موضوعات آمده است :
جغرافیای تاریخی خوارزم، اهمیت این شهر و پیشینه آن از آغاز تا حکومت سلاجقه، پیشینه خوارزمشاهیان و اقدامات زمینه‌سازی که در نهایت منجر به تشکیل حکومت آنان گردید. اقدامات انوشتکین و قطب‌الدین محمد آتسز، ایل ارسلان و سرانجام تثبیت حاکمیت خوارزمشاهیان توسط سلطان تکش و اوج قدرت خوارزمشاهیان در دوره سلطان محمد موضوعات اصلی فصل اول را تشکیل می‌دهند.
فصل دوم طی هفت گفتار به بررسی مناسبات سیاسی خوارزمشاهیان با قدرت‌های همجوار و دستگاه خلافت مربوط می‌شود. سلجوقیان، خلافت عباسی، قراختاییان، اسماعیلیان، غوریان و سرانجام مغولان قدرت‌ها و حاکمیت‌ هایی هستند که کیفیت روابط آنها با خوارزمشاهیان موضوع این فصل است
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب شنیداری / گویا:

 

 

 Tarikhema.org

جهت دانلود رایگان این کتاب صوتی روی دکمه بالا کلیک کنید.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments