دانلود کتاب طب القلوب

نام کتاب

طب القلوب ( دانلود

دانلود کتاب

×

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفا «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود.

20

         
+)

نویسنده

ابن قیم جوزی + به اهتمام مصطفی حسینی

موضوعات

علوم پزشکی

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

5 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب طب القلوب اثر ابن قیم جوزی با ترجمه مصطفی حسینی است؛ در فهرست تألیفات امام ابن قیم جوزی به کتابی با عنوان ;طب القلوب بر می خوریم، ولی این کتاب تا کنون در نسخه های خطی ایشان پیدا نشده است، با این حال ابن قیم در کتاب های متعدد خود به طور کامل به این موضوع پرداخته است که از جمله ی آن ها می توان کتاب های زیر را نام بُرد:
مدارج السالکین، طریق الهجرتین، الداء و الدواء، إغاثة اللهفان، الفوائد و…؛ وی در این کتاب ها در مورد بیماری های قلب و معالجه و مداوای آن بحث نموده است.
مؤلف نامدار، صالح احمد الشامی با تفحص محققانه در مجموعه کتاب های ابن قیم، مباحثی را که به طبابت و مداوای قلب از بیماری های گوناگون مربوط می شود گرد آورده و به طرز نیکو و منسجمی در کنار هم نهاده است. خواننده با مطالعه ی این کتاب می تواند مجموعه مطالب منسجمی را در خصوص سلامت قلب بیابد و به کار بندد.
باب اول کتاب از جایگاه قلب در بدن انسان به عنوان یک پیش زمینه ی کلی بحث کرده است، سپس قلب ها را از لحاظ سلامت و بیماری، به قلب سالم، بیمار و مُرده تقسیم کرده است و ویژگی های هر کدام را برای ما بیان کرده است.
باب دوم به بیان هر کدام از نشانه های سلامت و بیماری قلب و مفسده هایی که باعث این بیماری هاست، می پردازد.
در باب سوم، حقیقت قلب و شباهت آن به جسد انسان در ابتلا به بیماری و رهایی از آن بیان شده است. باب چهارم به بیان پیشگیری از تسلط نفس بر قلب، باب پنجم به بیان پیشگیری از تسلط شیطان بر قلب می پردازد و باب ششم خطر فتنه و گناه بر قلب را بیان می کند و بدین سان انسان کمین گاه های خطر را می شناسد و از آن ها پرهیز می کند و به کار آگاهی می یابد. 

 
2
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین most votedبیشترین رای
دنبال کردن
نیما
مهمان
نیما

سلام و خسته نباشید
این کتاب لینکش مشکل داره
ممنون میشم بررسی کنید