دانلود کتاب ماجرای مک فارلین

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

ماجرای مک فارلین: فروش سلاح، آزادی گروگانها (دانلود+)

نویسنده

محسن هاشمی، حبیب الله حمیدی

موضوعات

لبنان در دوران معاصر + فروش صلاح اما با چه هدفی + شورای امنیت ملی آمریکا + آمریکایی ها در لبنان

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.00 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب ماجرای مک فارلین: فروش سلاح، آزادی گروگانها اثر محسن هاشمی، حبیب الله حمیدی است؛ به گفته مهندس هاشمي، كتاب «ماجراي مك فارلين؛ فروش سلاح، آزادي گروگان ها» بازگويي و شرح دقيق ماجرايي است كه در يك سوي آن ايران قرار داشت كه به منظور دستيابي به مهمات و سلاحهاي ويژه، در كنار ملاحظات انسان دوستانه، به منظور رهايي گروگانهاي غربي در لبنان كمك كرد و در سوي ديگر، برخي از شوراي امنيت ملي آمريكا بودند، كه كوشيد با هدف آزاد ساختن گروگان‌هاي مذكور، به ايران سلا ح خارج از رده و انباري بفروشد و بعدها مشخص شد كه عوايد آن را صرف كمك به كنتراها_ مخالفان دولت انقلابي نيكاراگوئه- سازد و در اين ميانه نيز واسطه ها با هدف كسب سود يا شايد هم كمك به ايران يا آمريكا وارد صحنه شدند كه افشاي اين ماجرا به بحراني منجر شد كه روزنامه نگاران در آمريكا ابعاد آن را با ماجراي واترگيت سنجيدند و بر آن عنوان « ايران گيت» نهادند. تمام مساعي معطوف آن شد تا يك روايت دقيق و مستند محض بدون دخالت مسائل سياسي داخلي و خارجي از اين ماجرا تدوين گردد. بنابراين محققين با خواندن و رويت اين ماجرا به راحتي مي‌توانند مسائل مطرح شدة متعدد و متنوع را با اين مستند محك زده و صحت و سقم آن را در يابند.

حبيب‌الله حميدي،‌ ديگر مولف اين كتاب درباره نحوه گردآوري اسناد و مدارك كتاب می گوید: بيش از دو سال براي تدوين اين كتاب و گرد آوري اسناد دست اول و ارائه آن در لابلاي متن اصلي و پيوست‌ها زمان صرف شده است.
به گفته وي يكي از وجه مميزة اين كتاب، روش تحقيق علمي و تحقيق ميداني دقيق است كه مورد توجه قرار گرفته تا جائيكه برخي از مطالب كه در گذشته به عنوان سند دست اولي و منبع قابل وثوق مورد استفاده قرار گرفته بود در اين تحقيق مشخص شده كه يك اقدام حرفه‌اي براي پوشش اغراض در پس آن بوده است.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments