دانلود کتاب منتخب التواریخ معینی

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

منتخب التواریخ معینی دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

 معین الدیننظنزی 

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.1 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

کتاب منتخب التواریخ معینی اثر معین الدین نظنزی است؛ منتخب التواریخ که در سال‌های ۸۱۶ و ۸۱۷ هـ ق تالیف شده, اثر’معین الدین نطنزی’, تاریخ عمومی مختصری است از عهد آدم تا وفات تیمور با شرح پاره‌ای از حوادث مربوط به سال‌های بین ۸۰۷ تا ۸۱۶ هـ ق/ ۱۴۰۴ ـ ۱۴۱۳ م. در تصحیح حاضر, بخش‌های مربوط به ‘تاریخ ملوک جنوب ایران در عصر مغول’, تاریخ مغولان ساکن منطقه جنوبی روسیه فعلی, تاریخ مغولان آسیای مرکزی , تاریخ سلسله سلاطین ایران پس از مغول و تاریخ تیمور, برگرفته از کتاب اصلی به چاپ رسیده است. چاپ حاضر بر اساس نسخه ‘ژان اوبن’, ایران شناس فرانسوی در سال ۱۳۳۸ ش/ ۱۹۵۷ م فراهم آمده است. در این کتاب, مولف به شیوه تواریخ عمومی قرون گذشته, از حوادث سیاسی, جنگ‌ها, لشکرکشی‌ها, جانشینی‌ها, دست به دست گشتن قدرت و ظهور و سقوط سلاطین و دولت‌ها به توالی زمانی سخن گفته است. عناوین فصل‌های اصلی کتاب از این قرار است: طبقه ملوک شبانکاره‌؛ طبقه ملوک هرمز؛ طبقه ملوک کرمان که به سلاطین قراختائی مشهورند؛ طبقه ملوک یزد که معاصر دولت مغول بودند و مبدا نسبت ایشان‌؛ طبقات ملوک لرستان طبقه اتابکان بزرگ‌؛ ذکر شعب لر کوچک و اوضاع و احوال ایشان)؛ طبقه اولاد جوجی خان و اوضاع و احوال ایشان‌؛ طبقه هولاکوخان و احوال و اوضاع و اخبار ایشان‌؛ طغاتیموریان‌؛ طبقه اولاد چوپان که در آذربایجان و عراق و فارس بوده‌اند؛ طبقه اولاد امیر شیخ حسن بزرگ‌؛ طبقه اولاد محمود شاه اینجو؛ طبقه اولاد محمد مظفر؛ طبقه امرائی که در ماورائ‌النهر خروج کردند؛ طبقه حضرت سلطان صاحب‌قران (تیمور) و اخبار و اوضاع و احوال و کیفیت او. در پایان کتاب نمایه اسامی و نمایه اصطلاحات آمده است.

 

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments