دانلود کتاب مکتب فرانکفورت

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

نام کتاب

  مکتب فرانکفورت (دانلود+)

نویسنده

  تام باتومور + به اهتمام حسین‌علی نوذری

موضوعات

شکل گیری مکتب فرانکفورت + اوج اعتلای نظریه اعتقادی + افول و تجدید حیات + ارزیابی اغتقادی از منتقدان + نگاهی کوتاه به زندگی برخی از رهبران اصلی مکتب

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

7.19 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب مکتب فرانکفورت اثر تام باتومور با ترجمه حسین‌علی نوذری است؛ تام باتومور استاد جامعه‌شناسی در دانشگاه ساسکس در شهر برایتون است. او در سال ۱۹۶۸ به این دانشگاه پیوست. وی از سال ۱۹۶۵ استاد و رئیس بخش علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی در دانشگاه سایمون فریزر در شهر ونکوور است. موسسه تحقیقاتی اجتماعی، که مکتب فرانکفورت از آن پدید آمد، در سالهای اوایل جمهوری وایمارتاسیس گردید. دوران حاکمیت نازی را در تبعید سپری کرد و به صورت کانون مهم نظریه اجتماعی در دوران پی از جنگ درآمد. نخستین اعضای مکتب نظیر آدورنو، هورکهایمر و مارکوزه به تدوین و تکامل شکلی از نظریۀ مارکسیستی تحت عنوان «نظریه انتقادی» اقدام نمودند، که در مطالعه و بررسی مفاهیم و مقولاتی چون طبقه، سیاست، فرهنگ و ایدئولوژی بسیار مؤثر و نافذ واقع گردید. اثار اعضای جدیدتر و به‌ویژه هابرماس در سراسر اروپا و امریکای شمالی مورد توجه و استقبال گسترده‌ای قرار گرفته است. این کتاب ضمن نگاهی تازه و بحث‌انگیز به نقش مکتب فرانکفورت در گسترش و تکامل جامعه‌شناسی نوین به بررسی و ارزیابی موضوعات و مقولات عدیده‌ای می‌پردازد که تا پیش از این در جای دیگری مورد بررسی قرار نگرفته بودند. وی غفلت از تاریخ و اقتصاد سیاسی توسط نظریه پردازان انتقادی را مورد بحث قرار داده و به بررسی رابطۀ مکتب فرانکفورت با جنبشهای رادیکال دهۀ ۱۹۶۰ و دوران حاضر می‌پردازد. تحلیل انتقادی باتومور ا ز آرا و نظریات نویسندگان مکتب فرانکفورت از طریق ارزیابی آثار آنان و کشف رابطۀ نظریۀ انتقادی با دیگر اشکال تفکر جامه‌شناسی، به‌ویژه پوزیتیویسم و مکتب ساجتگرا، موجب قابل فهم شده نقطه‌نظرات و دیدگاههای نویسندگان این مکتب گشته است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments