خانه » دانلود » کتاب های تاریخ ایران باستان » کتاب های تاریخ هخامنشیان » دانلود کتاب ناگفته‌هايي از كوروش بزرگ

دانلود کتاب ناگفته‌هايي از كوروش بزرگ

کاربران به محتوای این کتاب اعتراض دارند.

نام کتاب

ناگفته‌هايي از كوروش بزرگ (‏دانلود+)

نويسنده

بهمن سوشيانت (بهمن انصاري)

درباره کتابدر اين كتاب به بررسي رفتارها و وجناتي از كوروش هخامنشي ميپردازيم و نكاتي را بازگو ميكنيم كه اكثر پژوهشگران در قرن اخير براي استفاده ابزاري از نام كوروش، تعمدا آنها را مخفي نگاه داشته‌اند.

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

????? حجم دانلود کتاب

180 کیلوبايت (KB)

قالب کتاب

PDF – پي دي اف

منبع الکترونيکي

تاریخ ما

به درخواست بیش از حد بازدیدکنندگان، لینک برداشته شد.
مسعود اکبری

95
دیدگاه بگذارید

avatar
61 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
دل آرامکورشمهیارkoroushالیاس Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
محمد
Guest
محمد

excellent

[پاسخ]

hgh
Guest
hgh

همش دروغ محضه وقتی ما در مورد گذشتمون اینجوری فکر می کنیم از دیگران چه توقعیه؟ [پاسخ]بهمن سوشيانت پاسخ در تاريخ مرداد 31ام, 1391 2:36 قبل از ظهر:درود بر شما بنده نويسنده اين كتاب هستم خط به خط اين كتاب از روي كتب معتبر و منابع دست اول و البته منشور حقوق بشر كوروش نوشته شده دقت كنيد دوستان: تاريخ مجموعه وقايعي است كه اتفاق افتاده و ما بايد به تاريخ وفادار باشيم نه اينكه با دروغ بافي و ساختن جعليات براي بزرگ كردن يك شخص ، كل تاريخ رو تحريف كنيم بنده با مدرك ارشد تاريخ گرايش باستان وظيفه… Read more »

reza
Guest
reza

عالی

[پاسخ]

farzand pars
Guest
farzand pars

خیلی پستی فقط همین [پاسخ]ساسان پارسي پاسخ در تاريخ مرداد 31ام, 1391 2:40 قبل از ظهر:@farzand pars, چون واقعيتو نوشته و با دروغ الكي واسه كوروش بت نساخته پست هستش؟ كوروش هم يه شاهي بوده مث خشتريته و داريوش و ارشك و اردشير و … كه گاهي خدمت كرد و گاهي آدم كشت چرا الكي گندش ميكنين من عاشق تاريخ كشورم هستم ولي تاريخي كه اتفاق افتاده با همه تلخي ها و شيريني هاش نبايد واسه فرار از تلخيا دست تو تاريخ ببريم [پاسخ]koroush پاسخ در تاريخ مهر 17ام, 1391 1:52 قبل از ظهر:@ساسان پارسي, اخه مشنگ تورو جه به… Read more »

reza
Guest
reza

واقعا براتون متاسفم

[پاسخ]

مجید
Guest
مجید

تشکر فراوان از این مقاله مفید

[پاسخ]

امیرحسین
Guest
امیرحسین

براتون متاسفــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم

[پاسخ]

shaho
Guest
shaho

والا مدارک مسندی هم دادی من نمیدونم اینایی که میگی واقعیته یا یه مشت ادرس اگه رو حرفتون اصرار دارید اونو تو سایتای دیگه بزارید تا حد اقل ما مردم عادی ک دسترسی به همچین منابعی نداریم ۴ تا محققق درست حسابی برن اثباتش کنن الان مردم عادی چه میدونن حتی تهران کجاس چه برسه ب اینکه برن دنبالش تا اثباتش کنن یکی از اون گنده ها زیرش و امضا کنه چه بهتر خدا خیرتون بده اگرم حرف حرف خودتون و ادعای تکیه گه میخورید چون کوروش واقعا یک چهره مردمیه بای [پاسخ]ساسان پارسي پاسخ در تاريخ مرداد 31ام, 1391… Read more »

مصطفی
Guest
مصطفی

خاک تو سرت میگی کوروش بزرگ رو الکی گندش کردن؟

[پاسخ]

ارتاخ پاسخ در تاريخ شهریور 8ام, 1391 4:00 بعد از ظهر:

بهتره یکم بری تاریخ بخونی از خودت کتاب ننویس به اندازه موهای سرت از تاریخ نویسای مختلف کتاب خوندم

[پاسخ]

بهمن
Guest
بهمن

اگه واقعا مدرک ارشد تاریخ باستان داری فکر کنم بدونی داری در مورد چه تاریخی قضاوت میکنی ،تا حالا در مورد کشور گشایی عصر بابل ، آشور ، یا حکومت ماد (به قول خودت باشکوه) چیزی خوندی واقعا ؟ واقعا میتونی کورش کنار اونا بزاری؟ من نمیدونم این موج ضد تاریخ از کجا آب میخوره؟ اول که پورپیرار ملعون حالا هم که هر آدمی شده دانای تاریخ ابران ؟ مثلا میخوای خلاف جهت آب حرکت کنی که اسمی برا خودت درست کنی ؟ چرا حتی یک لحظه فکر نکردی که تمام کسانی که در مورد قضاوت کردن از کشورهای بیگانه… Read more »

shaho
Guest
shaho

چکیده‌ای از رویدادنامه نبونید و کوروش بزرگ «شاه آستیاگ، سپاهش را فراخواند. آنان بسوی کوروش، شاه اَنشان به پیش تاختند تا به نبردی پیروزمندانه با او در آیند. اما سپاهیان آستیاگ بر شاه خود شوریدند. او را به زنجیر کشیده و به کوروش سپردند. آنگاه کوروش، بسوی کشور هگمتانه پیش تاخت و سرای پادشاهی او را تصرف کرد. شاه نَبونید در تِما اقامت گزیده بود. اما ولیعهد، بلندپایگان و سپاهیان در بابل بودند. شاه برای آیین‌های ماه نیسانو (جشن آغاز بهار/ اَکیتو) به بابل نیامده بود. پیکر خدا نَبو به بابل نیامده بود. پیکر خدا بِـِل از اِسَگیلَه (نیایشگاه مَردوک)… Read more »

بهمن سوشيانت
Guest

در مورد بابل نيز همانگونه كه در كتاب عرض كرده ام طبق گفته هاي كتزياس و هرودوت وقايع طور ديگري بود.

بدرود

[پاسخ]

فرید(فرورتیش)
Guest
فرید(فرورتیش)

ببین من اولش کلی خودم آروم کردم بعد اینو نوشتم یه جواب محکم می دمت لینک کتاب احمقانه رو بر دار دیگه هم نبینیمش استنادایی که شما می کنی به نوشته های تاریخ نگار های یونانی اول اینکه هر کدوم از هر موضوع یه تفسیر نوشتن و اینکه کدوم بدون و قصو و غرض بوده و صحیح دقیق مشخص نیست چون ایرانین چندین بار در اون برهه به یونان لشکر کشیدن کینه جویی بسیاری نسبت به ما داشتند و طبیعیه که سعی کنن در خلال نوشته هاشون همچین چیزایی بگنجونن ،دوم اینکه نوشتی تمدن ماد رو نابود کرده به بردگی… Read more »

فرید(فرورتیش)
Guest
فرید(فرورتیش)

آنگاه که بدون جنگ و پیکار وارد بابل شدم همه مردم گام‌های مرا با شادمانی پذیرفتند. در بارگاه پادشاهان بابل بر تخت شهریاری نشستم. مردوک دل‌های پاک مردم بابل را متوجه من کرد… زیرا من او را ارجمند و گرامی داشتم. ارتش بزرگ من به آرامی وارد بابل شد. نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید. وضع داخلی بابل و جایگاه مقدسش قلب مرا تکان داد… من برای صلح کوشیدم. نبونید مردم درمانده بابل را به بردگی کشیده بود، کاری که در خور شأن آنان نبود. من برده‌داری را برانداختم، به بدبختی آنان پایان… Read more »

فرید(فرورتیش)
Guest
فرید(فرورتیش)

اینم قسمت های دیگه منشور کوروش: من شهرهای آ‌گاده «Agadeh»، اشنو‌نا «Eshnuna»، ز‌مبان «Zamban»، مِتو‌رنو «Meturnu»، دیر «Der»، سرزمین گوتیان و همچنین شهرهای آن‌سوی دجله که ویران شده بود را از نو ساختم. فرمان دادم تمام نیایشگاه‌هایی را که بسته شده بود، بگشایند. همه خدایان این نیایشگاه‌ها را به جاهای خود بازگرداندم. همه مردمانی را که پراکنده و آواره شده بودند به جایگاه‌های خود برگرداندم، خانه‌های ویران آنان را آباد کردم. بی گمان در روزهای سازندگی، همگیِ مردم بابل پادشاه را گرامی داشتند و من برای همهٔ مردم جامعه‌ای آرام مهیا ساختم و صلح و آرامش را به همه مردم… Read more »

فرید(فرورتیش)
Guest
فرید(فرورتیش)

در مورد یگانه پرستی کوروش برات سند میارم دسته اول: منشور کوروش:کورش با راستی و عدالت کشور را اداره می‌کرد. مردوک خدای بزرگ با شادی از کردار نیک و اندیشه نیکِ این پشتیبان مردم خرسند بود. مردوک نامی بود که در اصل بابلیان به خدای بزرگ می گفتند کوروش به احترام آنان او را نیز همان خواند مانند آخناتون مصر مه در زمان یوسف آن را آتون می نامید آبا آتون بت بود؟؟؟؟!!!!!! (یا هر چه اروپاییان گفتند باور کنیم) بخشی از وصیت نامه کوروش: -اما از آنجا که از شکست در هراس بودم، خود را از خودپسندی و غرور… Read more »

فرید(فرورتیش)
Guest
فرید(فرورتیش)

جالبیش به اینه که هر جیزی هم میگی منبعت کوروش نامه گزنفون هست با دو سه تا کتاب نوشته نویسندگان اروپایی اگه حرفات حقیقت داشت کسای دیگه هم در مرود همون وقایع همونا رو ذکر می کردند. یعضی مسایلی مانند نابودی هیشکی تمدن ها مسخرست چون این شهر ها تا آخر دوره ی هخامنشیان هویت مردم و حتی کاخ هاشون رو حفظ کرده بودند سند هم کتیبه هاست بعد از کوروش جانشیانش یارها از مناطق اسم می بردند پی باز هم معلومه که نوشته ها دروغه: کتیبه داریوشدر بیتون درباره ی مناطق تحت سلطه: اریوش شاه گوید: اینست سرزمین‌هایی که… Read more »

حمید رضا
Guest
حمید رضا

هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد وقتی مثلا آقای ارشد تاریخ ( به نظر من ایشون حتی تاریخ دوره ابتدایی رو هم نخونده ) این چرندیات رو منتشر میکنه و میبینیم که از کتابهای دبستانی هم تاریخ پادشاهی ایران حذف شده ، دیگه نمیشه توقع داشت که تمدنی برامون بمونه ، تا جایی که الان کشوورهای اروپایی مثل فرانسه میگن که ما آریایی هستیم نه ایران ، نسل آینده ی ما با تاریخی غریب زندگی خواهند کرد ، آقای مثلا محترم ، در تمام تاریخ وقتی پادشاهی توسط قوم… Read more »

hassan
Guest
hassan

سلام دوست من
ببین شما به گفته خودت تاریخ شناسی
ولی هر تاریخ شناسی این رو میدونه که ، که به هیچ تاریخی که که تاریخ نویسان نوشته اند نمی توان اطمینان کرد و گفت صد در صد درسته
چه اونی که درباره ماو هر چیزی خوب مینویسه چه بد
اما بهترین راه و اینکه به درستی بشه به افکار این مرد بزرگ پی برد همون آثاری که مستقیما از خودش به جا مونده مثل منشور کوروش که بازتابی از افکارش هست و بقیه چیزا مثل نقل قول ها از نویسندگان مختلف اصلا قابل اعتماد نیست
چه سخنان نثبتشون چه سخنان منفی

[پاسخ]

مهدی
Guest
مهدی

یک دوست عزیزدرتوصیفت یک کلمه به کاربردکه خیلی برازندته ونمیتونم بهترازاون چیزی بهت بگم:خیلی پستی. آخه آدم…….اگرواقعاًارشدتاریخ داری نمیدونی که کوروش کبیر دقیقاًدریکی ازبندهای منشورش میگه:”من برده داری رابرانداختم”؟؟؟؟؟؟اگرحتی یک بارمنشورکوروش روخونده باشی همچین چیزی روقطعاًدیدی پس چطوری میگی کوروش پس ازتصرف ماد اون هاروبه بردگی گرفت؟؟؟؟؟وقتی کوروش میگه من برده داری روبرانداختم چطورامکان داره بستگان مادری خودش(مادی ها)روبه بردگی بگیره؟؟؟؟کوروش بزرگ حتی بعدازتصرف مادآستیاگ آخرین پادشاه ماد روکه پدربزرگ خودش بودنکشت وهمواره تا آخرعمراون باهاش با احترام وتکریم برخوردمیکرد….. بعدش هم اینی که گفتی دوران پرشکوه وطولانی امپراطوری ماد:امپراطوری ماداز زمانی که دیا اکو اولین پادشاه مادبه سلطنت رسیدتازمان… Read more »

korosh
Guest
korosh

وطن فروش ..کل دنیا میدونن کوروش چه لطفی به بابل کرد ..تو جوجه تاریخ دان میخایی اینو از بین ببری…..چقدر پول گرفتی ناموستو بفروشی

[پاسخ]

ساسان
Guest
ساسان

دوست من با یه کتاب نویسنده نمیشه درباره کسی که جهان برایش سر تعضیم فرود اوردند قضاوت کرد من خودم از کوردهای ماد هستم اما بدون تو که هیچی از تو بدتراش هم جلوی کوروش سکوت کردن تو هرچی خواستی که بشه بدجلوه داد کوروش راد نوشتی اما میشه کسی که منشوری این چنین نوشته باشه که هم مدرک به حساب میاد همیه جور نشان از رفتار کوروش دارد نادیده بگیری و تو میایی از چیزی سخن میگویی که جز چندتا کاغذ پاره چیزی دیگه وجود نداره حالا بماند که چه کسانی اینهارو نوشتن شاید انها از تمدن کوروش خوششان… Read more »

مین
Guest
مین

ای تاریخ نویس. نوشتن تاریخ نباید همراه با توهین باشد. تاریخ نویس نیز نباید افکار خویش را در واقعیت دلالت دهد. وگر نه … .

[پاسخ]

کوروش_م
Guest
کوروش_م

چه جوریه که بعضی از علما مثل علامه طباطبایی میگن شخصیت ذوالقرنین در قرآن با شخصیت کوروش کبیر به هم خیلی نزدیک است و به احتمال زیاد کوروش همون ذوالقرنینه(۸۳_کهف). ولی نمیدونم برای چی شما کوروش رو هم بت پرست و هم برده دارش کردی؟ پیشنهاد می کنم کتاب تفسیر المیزان و تفسیر نمونه(۸۳_کهف) و کتاب کوروش کبیر یا ذوالقرنین از نویسنده ی بزرگ ((ابوالکلام آزاد)) و کتاب تاکیدی بر یگانگی شخصیت ذوالقرنین و کوروش و… را هم نگاهی بندازی [پاسخ]Soroush پاسخ در تاريخ شهریور 10ام, 1391 1:35 بعد از ظهر:@کوروش_م, درود نويسنده اين كتاب، كوروش رو بت پرست نكرده.… Read more »

saber
Guest
saber

اخه یکی نیست به این یارو بگه اخه احمق هردوت یه یونانی هستش که دشمن سرسخت ایرونیا بوده و به بدگویی در مورد ایران معروفه حالا هردوت شده طرفدار کوروش!!!!!!!!

[پاسخ]

Soroush
Guest
Soroush

از كوزه همان برون تراود كه دروست

روحيات مريد از مرشد سرچشمه ميگيره
و اين ادب خالص آريايي شما هم از مرشدتون كوروش به ارث رسيده!!!

[پاسخ]

مرتضی پاسخ در تاريخ شهریور 24ام, 1391 4:11 بعد از ظهر:

@Soroush,

مرشد؟

شما اگر از کورش متنفری یا از تاریخ کهن ایران دلیل نمی شه توهین کنی.

کاملا مشخصه آبشخورت کدام حوزه ! می باشد !

[پاسخ]

حدیث
Guest
حدیث

سلام من تازه با این وبسایت آشنا شدم . در اصل برای دانلود یکی از کتاب های شهید مطهری وارد این وبسایت شدم که اتفاقی با این مقاله برخورد کردم . نظرات بقیه ی کاربران هم خوندم جالب بودو دوست داشتم نظر منم در این باره بدونید . به نظر من اظهار نظر های شما چه اونایی که نسبت به کوروش تعصب دارند و چه اونایی که از کوروش بدشون میاد افراطی و تفریطی است . من در کتاب هایی که درباره ی کوروش خواندم به این نتیجه رسیدم که کوروش بابقیه پادشاهان فرق داشته اون کسی بوده که مردم… Read more »

esmail
Guest

هر کی این کتابا نوشته خیلی خیلی…….. و شما که این کتابا گداشتی تو این سایت داری خیانت میکنی برا اینکه همش دروغه و با این می خوان مقام کورش بزرگ را بیار پایین ولی فکر نکنم این اراجیف دیدگاه مردم را نسبت به کورش عوض کنه کورش پادشاه ایران نبود براستی که پادشاه ۲۵ کشور بود و همه به او اعتقاد دارند .و اعتقاد مردم روز به روز نسبت به او بیشتر خواهد شد! به شما هم توصیه میکنم یه روز به پابوس کورش بری و به عظمت تخت جمشید بنگری! گفتار نیک پندار نیک کردار نیک [پاسخ]

سورنا
Guest
سورنا

هيچ وقت تاريخ نديده شهر يا كشوري به سرعت بابل از حالت جنگي به زندگي روزمره برگرده در ضمن منابع تاريخي ومورخان خارجي هم دردي دوا نمي كنند چون نزديكترين مورخ به زمان كورش هرودوت بوده كه قريب ۱۰۰ سال پس از كورش به دنيا اومده پس كتيبه هاي موجود كه در مرودشت كنوني در سال ۱۳۳۶ يافت شدند رو بخون تا بدوني طرز برخورد شاه پيروز با شاه مغلوب چي بوده بيشتر تلاش كن تا بدوني وتاريخ رو اونطور بررسي كن كه هست نه اونطور كه دوست داري باشه [پاسخ]

irane man
Guest
irane man

من به کوروش اذعتقاد دارم البته به عنوان یه پادشاه منصف و عادل و شجاع…نه به عنوان یه بت و مظهر پرستش….متاسفانه یه مدتیه از کوروش دارن خدا میسازن….بر فرض هم که کوروش همون ذوالقرنین پیامبر باشه.یعنی مقام و منزلتش از پیامبر و علی و اهل بیت و انوار خدا بیشتره که اینقدر دارین بزرکش میکنین… .شایدم بخاطر اینه که ایرانیه دارین پز شو میدین…ما که نباید فقط ملی کرا باشیم…اعتقاد و ایمان هرکس …حالا به هرجی که معتقد باشه…نباید اونو فدای نزادپرستی بکنه….ما ایرانیا داریم یه جوری القا میکنیم به دیکران که ما اریایی ها نزاد برتریم و فقط… Read more »

شادی
Guest
شادی

دنیا داره کورش را ستایش میکنه اما بعضی از ایرانی ها مغرضانه بد بیرا میگن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

میثم
Guest
میثم

کورش افتخار ایران است

[پاسخ]

شیرین
Guest
شیرین

کاش لقب سوشیانت را برای خودت انتخاب نکرده بودی

نمیدانم تو هم عربی یا خود فروخته اعراب
زمانی که این تازی ها با پتک اثار فرهنگ کهن کشورمان را محو میکنند
یا با بستن سد انها را به زیر اب میبرند
یا با بلدوزر نابودشان میکنند
تو هم اگر عرب باشی یا خود فروخته اعراب کاری کمتر از این نمیتوانی بکنی
اما این را بدان که روی خورشید با زغال سیاه نمیشود
و تمدن ایران و ایرانی با قلم ننگین تو محو نمیشود
ننگ بر تو باد بهمن العرب

[پاسخ]

مرتضی
Guest
مرتضی

شما هم یه تاریخ دان !!!!!!!!!!!!!!!
مثل اون مردک چاق وابسته در سیما !

تاریخ برای خیلی ها در این مملکت نون و آب داشته ! شما هم یکی مثل اونها.

کورش بزرگ اگر قرار بود با نوشته های امثال شما از بین بره ! تا الان در کشورش باقی نمانده بود !

[پاسخ]

مرتضی
Guest
مرتضی

مدیر محترم این سایت !

به بهای مثلا آزادی بیان هر توهینی باید در سایت شما منتشر بشه؟

شما هم مثل بقیه به دنبال پول و معروفیت هستی وگرنه این پست مزخرف(لینک کتاب) را پاک می کردی.

[پاسخ]

مرتضی1
Guest
مرتضی1

مدیر محترم این سایت !

به بهای مثلا آزادی بیان هر توهینی باید در سایت شما منتشر بشه؟

شما هم مثل بقیه به دنبال پول و معروفیت هستی وگرنه این پست مزخرف(لینک کتاب) را پاک می کردی…

[پاسخ]

مرتضی111
Guest
مرتضی111

مدیر محترم این سایت ! به بهای مثلا آزادی بیان هر توهینی باید در سایت شما منتشر بشه؟ شما هم مثل بقیه به دنبال پول و معروفیت هستی وگرنه این پست مزخرف(لینک کتاب) را پاک می کردی….. [پاسخ]مسعود اکبری پاسخ در تاريخ شهریور 25ام, 1391 12:12 بعد از ظهر:درود @مرتضی۱۱۱, دوست من کمی درست تر فکر کنیم ! همه ی انسان ها عقاید یکسانی ندارند . و این دلیل نمیشود چون عقیده ی شما مخالف این کتاب است ، کتاب در سایت قرار نگیرد. همینطور که این کتاب در سایت هست ، کتاب های که کوروش بزرگ را تحسین کرده… Read more »

مرتضی
Guest
مرتضی

پست مرا پاک کنید ولی این ننگ را زودتر از سایتتان پاک خواهید کرد: در همه جای وب منتشر خواهد شد ! http://dvb.de.tc/showthread.php?t=626518 [پاسخ]مسعود اکبری پاسخ در تاريخ شهریور 25ام, 1391 12:32 بعد از ظهر:درود @مرتضی, لطفا واضح تر توضیح دهید. لینکی که قرار داده این در مورد چیست ؟! [پاسخ]مرتضی پاسخ در تاريخ شهریور 25ام, 1391 6:44 بعد از ظهر:@مسعود اکبری, از سایت شما سر درنیاوردم.لحظه ای پست بنده را نشان می دهد و با یک رفرش غیب می شود ! سایت شما مورد احترام بود ! ولی ظاهرا به بهانه ی واهی احترام به عقاید بعد از این… Read more »

reza
Guest
reza

دروغگویی بیش نیستی وای به حال ما ایرانیها……….

[پاسخ]

reza
Guest
reza

ای سایت بیخود …لطفا گوهه زیادی نخور …سر دلت رو میگیره…

[پاسخ]

مسعود اکبری پاسخ در تاريخ شهریور 25ام, 1391 11:59 قبل از ظهر:

درود @reza,
واقعا متاسف ام برای کلماتی که شما به کاربردی !
همه ی انسان ها عقیده ی یکسانی ندارند . شما همه خود عقل و منطق دارید و میتوانید نوشته های کتاب را باور کنید یا باور نکنید و مسئولیت هر کتاب بر نویسنده ی کتاب است نه سایت ! درست نیست چون عقیده ی شما با این کتاب سازگار نیست کتاب در سایت قرار نگیرد.

[پاسخ]

بابک ایرانی
Guest
بابک ایرانی

دوست عزیز لطف کنید نظر خودتان را با اسم خودتان منتشر کنید نه اسم دیگران!!!

[پاسخ]

رضوان جوزانی
Guest
رضوان جوزانی

دوستان بجای فحاشی و اظهار نظرات احساسی ومتعصبانه وگاها نزاد پرستانه کمی واقع نگر تر باشید . ۹۰ درصد دانسته ها وداشته های تاریخی ما در باره کوروش و هخامنشیان از منابع یونانی و بقیه از منابع یهود است . وگرنه در هیچ کجای تاریخ اسمی از کوروش وجود ندارد . منابع یونانی که توسط افسانه سرایانی نظیر هرودوت وکنزیاس و گزنفون نوشته شده است . در هیچ یک از کتب ایرانی اسلامی وکتابهای مرجع تاریخی نظیر فارسنامه ابن بلخ .تاریخ ابن اثیر . تاریخ بیهقی تاریخ طبری تاریخ سیستان تاریخ بلعمی و… اسمی از کوروش و هخامنشیان نیست گاها… Read more »

رضوان جوزانی
Guest
رضوان جوزانی

چرا اسمی از کورش هخامنشی در منابع کهن وجود ندارد ۱- کورش هخامنشی در متون اوستایی نام کورش در متون اوستایی (اعم از یسناها، یشت‌ها، ویسپرد، وندیداد و خرده‌اوستا) نیامده است. ۲- کورش هخامنشی در متون شرق‌ ایرانی نام کورش در متون شرق ایرانی (اعم از سغدی، بلخی، خوارزمی، سکایی و جز آنها) نیامده است. ۳- کورش هخامنشی در متون فارسی باستان در متون فارسی باستان هخامنشی اطلاعاتی باره کورش وجود ندارد، اما در دو جا نام او به شکل‌های زیر آمده است. یکبار در کتیبه‌های کوتاه و مکرر پاسارگاد: «من کورش، شاه هخامنشی»؛ و دیگری در کتیبه داریوش در… Read more »

محمد رعیتزاده ابراهیم ابادی
Guest
محمد رعیتزاده ابراهیم ابادی

سلام علیک بهمن سوشیانت خسته نباشی اینایی که از مقالت مشکل گرفتن با خودشون مشکل دارن اخه شتشو شوی مغزی شدن حالیشون نیس کلشونم داغه دستت درد نکنه عالی بود منم چند جا شنیدم کوروش مردوک پرست بوده مردوک کسی نیس جز یکی از شر های اعظم (عین داداش شیطانه) پس چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است واسه اونایی که خیلی بد گفتن: حاجی شما اگه اینقد ادعا دارید الان یه فکری واسه ایران بردارید چرا تاریخ رو چسبیدید!!! (در ضمن ایمیلمو هک کردنا بهمن خان اگه کاری داشتی تو وبم نظر بده) [پاسخ]مرتضی پاسخ در تاريخ… Read more »

shahrokh
Guest
shahrokh

اقای به حساب تاریخ نویس زود این چرندیادتو جمع میکنی وگرنه میام خودتو این نویسنده های مسخره تو از تاریخ محو می کنما

[پاسخ]

مهرگان
Guest
مهرگان

تو انسان نیستی دروغگویی بزرگی که برای خوش آمد دیگران و گرفتن پول به بنده نیک خدا اهانت می کنی برای خودت هم وبلاگی درباره ایران و تاریخش را انداختی تا ساده دلان باورت کنند بزدل پست تا ایران و ایرانی زنده هست نفرینت می کند ما فرزندان کورش بزرگ روبروی تو و کسانی چون تو که گرگی هستند در لباس میش و به فکر فراموشی تاریخ درخشان نیاکان ما افتاده اند ایستاده ایم

[پاسخ]

مرتضی
Guest
مرتضی

کورش برده داری و فساد جنسی را افزایش داد؟

لابد صیغه هم مال کورش بزرگ بوده؟

داستان پانته آ را بخوانید و شرم کنید که هوس بازیهای تازیان را به کورش بزرگ نسبت می دهید.

[پاسخ]

کوروش
Guest
کوروش

دوست عزیز،برادر گرامی،آخه این چرت و پرت ها چیه نوشتی
نوشتی کوروش حکومت«باشکوه!!!» ماد رو نابود کرد؟
الان تو یک کتیبه ی مادی به من نشان بده یک اثر درست حسابی از ماد ها نشان بده
کتاب تاریخ ایران باستان اثر حسن پیرنیا جلد یک رو بخون توش نوشته باستان شناسان معتقدند که در تاریخ،ماد ها یکی از کمترین منابع رو دارن
تمان وقایعی که در ماد اتفاق افتاده از کتیبه های هخامنشی،آشوری،بابلی و تمدن های همسایه است

[پاسخ]

امید
Guest
امید

باید گفت خاک بر اون سرت که تاریخ بزرگ باستان افتاده دست یک مشت تحلیفگر کپی بردار نادان شما اگه اشپز می شدی بهتر بود مردک نادان کینه توز بزرگ باد کورش کبیر که همیشه نامش نیک و کردارش پایدار ایران همیشه از یادش عطر اگین و افسوس و صد افسوس که….

[پاسخ]

amir
Guest
amir

نویسنده کتاب حسن کچل از تو بهتر کتاب می نوشت

[پاسخ]

امیر
Guest
امیر

نویسند ه کتاب حسن کچل از تو بهتر کتاب مینوشت بازم بگم….

[پاسخ]

فرزند ایران
Guest
فرزند ایران

اقای بهمن سوشیانت من مطمئن هستم که اسم واقعی شما ابو زیاد نجف آبادی هستش و کلا شما عرب و عرب نوازی. ولی به این نکته مهم توجه داشته باشید که شاید در مقطعی شما عربها توانستید ماهیت ما را عوض کنید ولی حتما بدونید اصلیت ما قابل عوض شدن نیست ما ایرانی هستیم ما فرزندان کوروش کبیر هستیم پس لطفا کاسه کوزه رمالی و فال گیری و دعانویسی تون از خاک پاک ایران جم کنید برید همون عربستان خودتون که دیس های ملخ سرخ شده و سگ آب پز منتظرتون هستن ایران دیگر هیچ بهایی به شما عربهای بدوی… Read more »

حدیث
Guest
حدیث

دوستان واقعا برای همتون متاسفم . همتون سر کارید چه طرفدار های کوروش چه طرفدار های نویسنده . فقط می تونم دعا کنم روزی به راه راست هدایت بشید . بیچاره ها همتون بازیچه غربید که با این کار ها سرگرمتون نگهتون دارند و متاسفانه موفق شده اند …

[پاسخ]

عشق من كورش من
Guest
عشق من كورش من

هرگز نخواب کوروش دارا جهان ندارد، سارا زبان ندارد بابا ستاره ای در هفت آسمان ندارد کارون ز چشمه خشکید، البرز لب فرو بست حتی دل دماوند، آتش فشان ندارد دیو سیاه دربند، آسان رهید و بگریخت رستم در این هیاهو، گرز گران ندارد روز وداع خورشید، زاینده رود خشکید زیرا دل سپاهان، نقش جهان ندارد بر نام پارس دریا، نامی دگر نهادند گویی که آرش ما، تیر و کمان ندارد دریای مازنی ها، بر کام دیگران شد نادر، ز خاک برخیز، میهن جوان ندارد دارا کجای کاری، دزدان سرزمینت بر بیستون نویسند، دارا جهان ندارد آییم به دادخواهی، فریادمان… Read more »

خشایار
Guest
خشایار

من از مدیر سایت میخوام که هرچه سریع تر جلوی این مقاله توهین آمیزو بگیرد واقعا نمیدونم چرا مدیرسایت داره با این نویسنده همکاری میکنه . برای همه ما ثابت شده که این نویسنده یک کینه از کورش بزرگ داره . ازتون خواهش میکنم نوشته هایی که از طرف هرکسی ارائه میشه بخونید وبعد در سایت قرارش بدین واقعا نمیدونین وجه سایتتون داره با این مقاله خراب میشه.

[پاسخ]

فرهاد
Guest
فرهاد

آقای بهمن این کارتو با حمله اعراب به ایران برابری میکنه اون حمله به خاک ایران بود واین حمله به فرهنگمون و تاریخمون

[پاسخ]

سروش
Guest
سروش

نويسنده اين كتاب براي سطر به سزر جملاتش منبع تاريخي اورده بود
يعني هيچ چيزيرو از خودش ننوشته بود همه اينا تو تاريخ اومده
متاسفم كه لينك دانلود حذف شد

كسايي هم كه فحش دادن تربيت كوروش رو داشتن نه؟ كوروش گفته فحاشي كنيد به منتقد اره ؟

[پاسخ]

الیاس
Guest
الیاس

آقای محترم چقدر پول گرفتی این کتاب نوشتی ؟
راستشو بگو من دو برابرشو میدم ..
دروغ گناه بزرگیه…

[پاسخ]

مهیار
Guest
مهیار

. ریچارد فرای در دهه ۱۹۷۰ در هنگامی که در دانشگاه پهلوی شیراز به تدریس اشتغال داشت بناگاه تدریس را رها کرد و به شغلی آزاد (مدیریت یک سوپرمارکت) روی آورد و سه سال بعد به اصرار و دعوت دانشگاه هاروارد بار دیگر به تدریس در این دانشگاه پرداخت. دکتر ویلیام پیرویان استاد دانشگاه آزاد اسلامی کرج تعریف می کرد که زمانی در امریکا در جلسه سخنرانی فرای حضور داشتم. پس از سخنرانی ایشان و به هنگام پرسش و پاسخ اجازه خواستم سوالی شخصی از ایشان بپرسم. ایشان اجازه داد و من از علت ترک درس و دانشگاه در آن… Read more »

کورش
Guest
کورش

درود نمیگویم زیرا لایق آن نیستی , نام سوشیانث را بر خود گذاردی که چه بشود؟ آیا این نشانه علاقه تو به فرهنگ پارسی است؟ چرا از نام تازی خود گریزانی؟ گیرم که کورش را در نظر ایرانیان کوچک شمردی , اسطوره جایگزینت کیست برای ای ملت؟
عمر با لشکر بیشمارش نتوانست فرهنگ ایران را نابود کند ,چنگیز و تیمور و اسکندر نیز همچنین.
تو و کارفرمایانت که عددی محسوب نمیشوید.

[پاسخ]

دل آرام
Guest
دل آرام

دم همه ی جوووون های ایران باستانی گررررررررم. دوستووون دارم فراوووون.

[پاسخ]

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است