دانلود کتاب نمایشنامه تراژدی بردیا

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

نمایشنامه تراژدی بردیا دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

رضا طاهری‌بشار

موضوعات

نمایشنامه

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.2 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب نمایشنامه تراژدی بردیا اثر رضا طاهری‌بشار است؛ داستان زندگی دردناک و همزیستی ربا گیران میزبان و ربا دهندگان انگل است.خانواده اشرافی بهارمست سال هاست که در چنگال ربا گرفتار شده است.اول: پدر بیمار خانواده با آرزوهای شکست خورده بسیار است که تا در باختن آخرین قطعه از اموال این خانواده از ربا دست نمی کشد، دوم : بردیا پسر بزرگ خانواده است که از پس ربادهندگان و حجم روزافزون بهره بر نمی‌آید، در گرداب بدهی‌ها دست و پا می زند ولی می کوشد تا دست کم خانه بزرگ اجدادی را نجات دهد، در تضاد و درگیری با خود و دیگران بدبین که بردیا تنها برای خود و عشقش فرن می کوشد، تا خانه را به چنگ آورد و از ایران برود، سوم: فرن عشق ناکام دور ازدست بردیا است که رفته است و دیگر بازنمی‌گردد، چهارم : مینا دختر خانواده و همسر مفت خوار پشت هم اندازش و برادر کوچکتر و مادر خانواده‌اند که در بی عملی و مفت خواری غرقه‌اند و همه چیز را موکول به زمانی نامعین در دور کرده اند و برای بردیا هم خط و نشان می کشند، پنجم: مروست انگل رباخوار که از کودکی با بهارمست هاست، در گوشت و پوست و خون آنها فرو رفته است و تا قطره آخر خونشان را می مکد، قدرتمند است و کنار نمی کشد.در این نمایشنامه میزبان و انگل درهم آمیخته‌اند و با هم‌اند، تا جایی که نفس در تن قربانی نماند و از پای در آید.میزبان عاشق انگل وجودش شده است، نمی تواند مروست را از خود جداکند تا در این چاه بی پایان فرو‌ رود و غرق شود. این نمایشنامه حکایت آخرین دست و پا زدن میزبانی است که ربا تا گلوگاهش را در چنگ گرفته است و می‌فشارد.این نمایش آخرین نفس ها است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments