دانلود کتاب نمایشنامۀ آموزشی : الگوئی برای تآتر سوسیالیست

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

نمایشنامۀ آموزشی : الگوئی برای تآتر سوسیالیست دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

راینر اشتاینوگ + به اهتمام حمید محوی

موضوعات

نمایشنامه

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

818 کیلو بایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب نمایشنامۀ آموزشی : الگوئی برای تآتر سوسیالیست اثر راینر اشتاینوگ با ترجمه حمید محوی است؛ برتولت برشت چند ساعت پیش از این که دارفانی را وداع گوید، طی گفتگوئی نمایشنامۀ »تصمیم« )چهارمین نمایشنامۀ آموزشی( را به عنوان الگوئی برای تآتر آینده معرفی کرد. این موضوع که به تازگی کشف شده، خلاف تمام دعاوی جاری و سار ی نزد مقامات ادبی بورژوا را نشان می دهد، که گوئی برشت به این علت که حدس می زده که مبادا از این نمایشنامه برداشت هائی اراده کنند که به فاجعه بیانجامد، آن را کنار گذاشته بوده است. درنتیجه می بینیم که خلاف این ادعا بوده است. علت این که برشت نمایش نمایشنامۀ آموزشی »تصمیم« را ممنوع اعلام کرده بود، یعنی موضوعی که منتقدان ادبی نیز به آن تکیه کرده اند، به روشنی مطرح نشده است. بیم برتولت برشت به این علت بود که این نمایشنامه ضمیمۀ ایدئولوژی بورژوا شود و نمایشنامۀ آموزشی به خدمت تراژدی بورژوا گرفته شود.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments