دانلود کتاب پالایش های امپدوکلس

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

پالایش های امپدوکلس دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

به اهتمام شروین وکیلی   

موضوعات

اجتماعی

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

1.3 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب پالایش های امپدوکلس ترجمه شروین وکیلی است؛ این ترجمه به کمک برگردانهای متن به انگلیسی و فرانسوی و با مرور نقل قولهای امپدوکلس (امباذقلس) در منابع اسلامی بر محور اصل متن یونانی انجام گرفته است. بدنهی متن نخست برای پژوهشی به پارسی ) به چاپ رسید. ۱۳۹۵(انتشارات علمی و فرهنگی، »تاریخ خرد ایونی« برگردانده شد که در نهایت در قالب کتاب واژهگزینیها و فهم متن در ترجمهام با شیوهی کلاسیک تفاوتهایی دارد که دلایل کلیاش را که به دیدگاهم دربارهی روش شناسی حاکم بر فهم متون فلسفی یونانی باز میگردد، در کتاب یاد شده شرح دادهام. اما برخی از جزئیات واژگانی را در پاورقی همین متن آوردهام. چون برای نخستین بار بود که متن امپدوکلس به طور کامل به بود، سزاوار دیدم »تاریخ خرد ایونی« پارسی برگردانده میشد، و به این شکل متنی مستقل از ارجاع تاریخیام در آن را به شکلی مستقل هم در مقام رسالهای جدا منتشر کنم. شاید که گرهای از کار پژوهشگری باز کند.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments