دانلود کتاب پنجاه خاطره از پنجاه سال

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

پنجاه خاطره از پنجاه سال دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

ابراهیم صفایی 

موضوعات

زندگینامه

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

8.1 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

کتاب پنجاه خاطره از پنجاه سال اثر ابراهیم صفایی است؛ ابراهیم صفایی (1291- ) تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در همدان گذراند که موجب آشنایی وی با انجمن ادبی همدان گردید. وی درسال ۱۳۱۶ نایب رییس این انجمن شد. پس از مهاجرت به تهران تا سال 1338 در سازمان ثبت تهران مشغول به کار بود. پس از آن به دعوت اداره کل هنرهای زیبا مشاور انتشار کتاب و مسوول صدور مجوز گشت. وی از سال ۱۳۲۹ هفته نامه ای به نام ” عسس” را منتشر کرد و در سال ۱۳۴۹ با همکاری دوستانش انجمن تاریخ را دایر نمود. بسیاری از کتابهای وی اکنون به عنوان مهمترین مرجع تاریخی برای پژوهشگران قابل استفاده هستند. در کتاب حاضر نویسنده کوشیده است با بهره گیری از حافظه و اطلاعات خویش گوشه هایی از تاریخ پیش از انقلاب ایران را ثبت کند. این خاطره ها به ترتیب زمانی مرتب شده اند. شماره گذاري اتومبيل ها، توزيع سجل احوال، پيشينه عوارض شهرداری، سرقت در كتابخانه سلطنتی، قانون هیئت منصفه، داستان موسسه آزادی، چرا سليمان ميرزا و سه روز در خدمت عارف برخی از عناوین این خاطرات هستند.Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments