دانلود کتاب چرا ایران عقب ماند و غرب پیش رفت؟

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

چرا ایران عقب ماند و غرب پیش رفت؟ دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

کاظم علمداری

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

 9.2 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب چرا ایران عقب ماند و غرب پیش رفت؟ اثر کاظم علمداری است ؛ کتاب چرا ایران عقب ماند و غرب پیش رفت گفتار خود را با مفهوم “توسعه” آغاز کرده و کاربردهای آن را مورد نقد قرار می‌دهد. سپس نظریه‌های گوناگون علل عقب‌ماندگی ایران را در سده‌های اخیر کندوکاو کرده و آن را در مقابل رشد ایران در تمدن‌های باستان، به بوته قیاس می‌گذارد. فصول‌ بعدی به بررسی سقوط غرب و رشد ایران و سپس برعکس شدن این فرآیند می‌پردازد و نبود فلسفه جامع در ایران را از عوامل آن می‌داند. همچنین عوامل مذهبی، خرافی، روی‌کرد سنتی و توجه به گذشته بدون نگاه به آینده را در کنار افکار سوسیالیستی و فئودالیستی از دیگر عوامل عقب ماندن ایران و پیش رفتن غرب می‌داند که هر یک به خوبی بررسی شده است. کتاب چرا ایران عقب ماند و غرب پیش رفت از بهترین کتب تحلیلی در این زمینه است.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments