دانلود کتاب چگونگی مرگ کوروش بزرگ

نام کتاب

چگونگی مرگ کوروش بزرگ(دانلود+)

نویسنده

ناشناس

موضوعات

مرگ کوروش از نظر گزنفون، هرودوت و کتزیاس+مرگ در لشکر کشی به سرزمین ماساگت ها+کشته شدن به دست طائفه داهه+به چهار میخ کشیده شدن به دست شهبانو

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

112 کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

Related image
41
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین most votedبیشترین رای
دنبال کردن
harpak
مهمان
harpak

کورش کبیر واقا بهترین پادشاه ایران بود کسانی که به کورش توهین میکنن در واقا خودشون پست می شمارن چون کورش پدر صلح بشر درجهان است.خارجی ها هنوز که هنوزه یاد کوروشو گرامی می دونن ولی یه ایرانی مثل تو به کوروش توهین می کنه که در واقا به پدر خود یعنی کوروش پدر ایران توهین می کنه.یکی مثل تو پیدا می شه که ایران هیچ وقت پیشرفت نمی کنه.کسی که به پدر خودش یعنی کوروش توهین کنه واقا دیگه معلومه که چجور آدمی.بدبخت برو خدا روشکر کن که کوروش در ایران پادشاهی میکرد وکسی جرات بی احترامی با ایرانی… بیشتر..

شاکر
مهمان
شاکر

@harpak, اگرکورش قوانین وضح کرد حمورابی چکاره بود مگه یادتون نیست 1راهنمایی قوانین خودش اختراع کردپس چطورحالاشدکوروش

کمال
مهمان
کمال

از اینجا به عظمت کوروش پی ببرید که بعد از 2500 سال بدون تبلیغات مردم عاشقشن

رویا
مهمان
رویا

این متن رو خطاب به اون دوست عزیزی که تا تونسته بود کوروش رو کوبیده بود و هزار جور دلیل و مدرک براش آورده بود می گم . کوروش کبیر در تفسیر المیزان ، بهترین تفسیری که برای قران آورده شده توسط علامه طباطبایی با عنوان ذوالقرنین پیامبر الهی مطرح شده . درسته که کوروش توسط یک چوپان بزرگ شده ولی اصلا چوپان زاده نبوده اون نوه آستیاکس آخرین پادشاه ظالم ماد و فرزند ماندانا و کمبوجیه بوده و پدربزرگش اون رو از مادرش جدا می کنه و کوروش از همون زمان نوزادی به چوپانی سپرده می شه . اصلا… بیشتر..

مهدی
مهمان
مهدی

@رویا,
علامه طباطبایی علمش زیاده یا حضرت امیر؟؟؟!!!
حضرت امیر میگه منم ذوالقرنین منم فاروق اعظم منم صدیق اکبر منبعشو هم بگم بچه پارس کن؟؟؟

مريم
مهمان
مريم

لال بشه هركي كه پيامبريشو انكار ميكنه.من عاشقشم.من افتخار ميكنم به تمام يادگارهاش كه حتي با اينكه چيزي ازش نمونده ولي وقتي نگاهش ميكني با گريه احساس غرور ميكني.درود خدا بر كوروش كبير

مريم
مهمان
مريم

به يادتان مي آورم كه زيباترين منش آدمي محبت اوست…..كوروش كبير

ائلمان
مهمان
ائلمان

@مريم, زندگی سرتاپا کثیف ((کوروش سگ پرورده))که از سوی((سگ پرستان شاهپرست))به ((کوروش کبیر))مشهور شده است با ساپورت و کمکهای مالی میلیونها دلاری((رضا پهلوی))این ((توله سگ)) در زمان پهلوی دوم موضوع فیلمی قرار گرفته و ساخت آن به چهار فیلم ساز سوئدی سفارش شده قرار بود درسال۱۳۸۲تهیه ان به پایان برسد.تا درتلویزیونهای دست نشانده ی خودشاندر اروپا و آمریکا به نمایش در آید. ((كوروش سگ پرورده))جوانكي درد و فاسد الاخلاق بود كه با هزار دوز و كلك بر آستياك-آخرين پادشاه ماد پيروز شد وبا ساقط كردن امپراطوري توركان(ترکان) ماد سلسله جنايتكار هخامنشي رادر ايران بنيان كرد. ((كتنز ياس))پزشك و مورخ يوناني… بیشتر..

اشکان
مهمان
اشکان

مهم اینه که جهان به وجود همچین مرد بزرگی در 2500 سال پیش افتخار میکند و منشورش در موزه بریتانیا و نسخه ای از آن در سازمان ملل متحد نگهداری میشه و اولین منشور حقوق بشر نام گرفته است.ایرانیان کوروش را پدر یونانیان با اینکه کوروش سرزمین آنها را تصرف کرده بود ایشان را سرور و قانون گذار مینامیدند و یهودیان او را مسیح خداوند و منجی خود میدانند. تاریخ هرودوت تورات و بسیاری از نوشته های افرادسخنان بزرگان جهان درباره کوروش بزرگ آلبر شاندور فرانسوی – شاهنشاهی كورش بزرگ : كورش یكسال پس از فتح بابل برای درگذشت پادشاه… بیشتر..

ss
مهمان
ss

@اشکان,
از توضیحات خوبتان کمال تشکر را دارم

اردوان
مهمان

@ائلمان, چیزهایی رو که میگید بارها شنیدم و همه شون مشتی چرند و پرند هستند و از اونجایی که شما از کوروش بیزارید (به انگیزش های نادرست) سخنان دروغگوها رو هم باور می کنید همچنین من جایی نخوندم که گزنفون این چیزها رو گفته باشه و اگه هم گفته باشه به انگیزش رگ یونانی خودش هست که دشمن ایران بوده وگرنه این چیزها تنها از برخی کوردلهای ماد دوست برمیاد که برای اینکه دودمان مادها (که هگمتانه پایتختشون بوده نه آذرآبادگان!) رو خوشنمایی کنند که استیاگ هم اگه پادشاه خوبی بود هیچگاه کوروش بزرگ بر او نمی شورید و پارسیان… بیشتر..

ستی ناز
مهمان
ستی ناز

@اردوان, عجب ترکی هستی شما دیگه.!!!!!!!!نمیدونی تاریخی که تو میخونی رو کسانی نوشتن که هدفشون تجزیه ایرانه به وسیله شوراندن اقوام دیگر ایرانی.شما که ترک رو به گذشته ایران نسبت میدی ایدون بادت از کجا میاد؟بگو یاشاسسینننننننننننننننننننن………………….

فریبا
مهمان
فریبا

@اردوان, میشه دلیل این همه کینه تو به کوروش کبیر رو بدونم اگه اینقدر از کوروش بدت میاد پس چرا ایرانی هستی اگه اون سگ پرورده بود پس هزاران عرب سفت که توی ایران زندگی میکنند و اداره ی کشور رو توی دست دارن چی میشن بد بخت اگه کوروش نبود ایران هم نبود اگه ایران هم نبود تو هم وجود نداشتی اگه کوروش نبود الان با غرور نمی گفتی که من ایرانی هستم هرچی باشه کوروش بود که ایران رو به اوج رسوند و ایران رو یکی از بهترین کشور های جهان کرد درود بر کوروش کبیر و همه… بیشتر..

مهدی
مهمان
مهدی

@اردوان,
تو هنوز نمیفهمی که هگمتانه جزو آذربایجان بود و هست وخواهد بود
ضمنا اونقدر که تو از افراسیابو دشمنان پارس و پارسی بدت میاد ما هم از کوروش و پارسها متنفریم چون آزادیمونو گرفتید و کشورمونو ازمون گرفتید ما استقلالمونو به دست آورده بودیم ولی محمدرضای پهلوی که خودشو از نوادگان کوروش سگ پرورده میدونست اومد و اذربایجانو به خاک و خون کشید و ما جز قتل و غارت از پارسیان هیچ ندیدیم
مرگ بر ایران وایرانی

کورش
مهمان
کورش

@ائلمان, این که سر گذشت محمد عرب بود.

mahdi
مهمان

@ائلمان,
ایول دادا لا اقل منبعش که وب من هستش رو مینوشتی یه چیزایی امروز خوندم که حال کردم میگن جنازه داریوش سوم هم وقتی که کشته شد یه سگ پیدا کرده بود اصلا این خاندان هخامنش با سگ حال میکنن هر چی باشه جدشونه دیگه نه؟؟؟!!! هرودت هم این مطلبو تایید کرده که مادر کوروش سگ بوده

ایمان
مهمان
ایمان

دروغت در آمد شمال رود ارس که اسمش آذربایجان نبود که که کوروش با آذربایجان جنگید اسمش ارمستان و گرجستان بود اصلا کلمه آذربایجان کلمه زرتشتی است تا همین صد سال پیش هم اسم کشور آذربایجان شروان بود اون زنه هم یه مغول بود.البته طبق تحقیقات زنتیک شناسی ترکهای ایران 90 درصد شباقت به فارسها دارند اصلا زمین تا اسمان با مغولها فرق دارند بعدش هم در کل تاریخ ایران فقط هخامنشیها فارس بودند بیشتر عمر 2500 ساله که شاهان ترک به این سرزمین حکومت میکردند و در آخر لعنت بر هرچی نژاد پرسته شیطان صفته

ایرانی
مهمان
ایرانی

@ائلمان, چقدر افکارتون کثیف و غرض ورزانه ست… گورتون رو از اینجا گم کنید . اینجا فضا پاکه …

2500
مهمان
2500

با متنی که نوشتی نشون دادی که کتاب پرسیکا از کتزیاس رو نخوندی و فقط اسمشو شنیدی.
ما مثل شما و تازیان دیگر همچون شمایان بی شرف وبی ادب نیستیم که به دیگران توهین کنیم که باور داریم در منش پدران ما چون کورشها جز راستی و پاکی و احترام به همه انسانها چیز دیگری نبوده واینکه هرکس به شخص محترمی توهین کند به خویش توهین کرده.

محمد
مهمان
محمد

فکر کنم همون پزشک یونانی مادرتو حامله کرده و تو کثافت بی پدر به دنیا اومدی

سوشيا
مهمان
سوشيا

خلخالي كه مشخص بود كي بود اگه اون كوروش رو تاييد ميكرد بايد به كوروش شك ميكردي! اون كه سواد هم نداشت كه جمله كتزياس رو هم بد تعبير كرد! تاريخي كه از كتزياس نقل كردي هم كه دروغ گفتي! اگه بچه اسم كتزياس رو بنويسن كتابش و نظراتش در مورد كوروش كبير بالا مياد و دروغات روميشه! ادم هاي نادان ميان اسم از منبع ميبرن و بعد دروغ بهش ميبندن! كتزياس نگفته كوروش چوپان يا راهزن بوده اون پدر كوروش رو چوپان و راهزن دونست! در صورتي كه هردوت گزنفون استرابون آلبر شاندرو صفي فاروق زاده پيمبر نيا بروسوس… بیشتر..

مهدی
مهمان
مهدی

ممنون ازسایت شما واقعا از نظر کتاب همه چیز مهایست لطفااگه میشه کتاب های تاریخی بیشتری برای دانلود بگذارید باتشکر

فریبا
مهمان
فریبا

اگه از من میپرسیدن دوست داری تو کدوم دوران زندگی کنی میگفتم دوره هخامنشیان و اگه میتونستم در این دوران زندگی کنم میرفتم و هزاران بار دست کوروش کبیر رو می بوسیدم و ازش تشکر میکردم

کوروش نسب
مهمان
کوروش نسب

با سلام

واقعا متاسفم که در مورد کورش عزیز اینطور بی رحمانه صحبت میکنی

ما هر چه داریم از چنین شخصیتهایی داریم.

خوش باشید

محمدحسنی
مهمان
محمدحسنی

خوبه ولی همیشه جا براه بهتر بودن هست.حجم کتاباتون رو بیشتر کنید و به روز باشید

علي
مهمان
علي

salam
متشكرم

pm
مهمان
pm

کاشکی میشد به زمان کوروش میرفتمو دستشو بوس میکردم.

مهدی
مهمان
مهدی

@pm,
خوب کاری نداره که یه سگ پیدا کن دستشو ببوس

Aaaa
مهمان
Aaaa

آخ پیدا کردم خاندانت یه زمانی مث سگ در خدمت من بودن بدبخت خودت نمیدونی

فریبا
مهمان
فریبا

راستی الان که کتاب رو دانلود کردم نوشته ها فارسی نبود و خیلی در هم بود میشه بگید چی کار کنم که درست بشه

Shayan
مهمان
Shayan

واقعا که شرمم میشه اینطوری صحبت میکنید.نه به کوروش کار دارم،نه خمینی،نه خامنه ای.شماها که ادعاتون میشه و حرف از انسانیت و پیامبری و حکومت میزنی،باید بدونی توی سایتی که این همه آدم این نظرات رو میبینن نباید اینطوری صحبت کرد و فحش داد.شما اول خودت رو اصلاح کن دوست عزیز.به فکر کارهای بد کوروش،پیامبر بودن و نبودنش و امامیت خمینی و رهبریت خامنه ای نباش.اگر تو میگی اونها خوب نیستن،حتی اگه بد باشن،من به خاطر لحن تو میگم اونها فرشته هستن.پس ساده و مودب و صادق باش.فرهنگ و دانشت رو با حرف زدنت اثبات کن.

داود
مهمان
داود

خب اینکه کوروش کی بود و چه کرد به طور یقین نمی شه قضاوت کرد. ولی اونچه که مهم است این است که ما به عنوان یک ایرانی هم که شده نباید به خاطر این حرفا به جون هم بیفتیم. و به هم فحاشی کنیم.به نظر من این بحث ایران باستان و کوروش همه دسیسه ی دشمنان ایران(بخاطر ثروتهایی که داره) و اسلام (بخاطر این که سد بزرگی بر سر راه یهود و دیگر دشمنان است ) است. خب من به عنوان یک فردی نسبتاً مذهبی هم عاشق اسلام هستم و هم عاشق ایران و بخاطرش حتی حاضرم خونم را… بیشتر..

مجتبی
مهمان
مجتبی

باسلام خدمت همه ی عزیزان
خطاب به مردم فهمیده ی ایران که انقدر تارخ ایران براشون مهم هست ولی اصلا توقع حرف های رکیک در این قسمت ببینم اولا اگر کورش پیامبر نبود چیزی هم کمتر از اون نداشت چرا که بعد از 2500 سال متن حقوق بشر سازمان ملل از منشورش کپی برداری نمی شد از دوستان خواهش میکنم اول مطالعاتشون رو کامل کنن بعد نظر بدن و به مقدسات یکدیگر توهین نکنن چون اینجوری وجهه ی ایران را خراب خراب میکنین با تشکر

سوشيا
مهمان
سوشيا

كوروش رو كه از ديدگاه كتزياس تعريف كرده هم كاملا نظر كتزياس رو تعريف1 در مورد نظر خلخالي هم همون موقع حتم بر بيسوادي خلخالي شد و معلومه خونخواري مثل خلخالي بايد در مورد كوروش بد بگه! كوروش نامش در تورات و انجيل امده به عنوان منجي عادل جهاني! در قران هم به اعتقاد و مستندات تفسير الميزان از علامه طباطبايي و تفسير آيت الله مكارم و نظر علامه جوادي املي كوروش كبير همان ذوالقرنين عادل نامبرده در قران هست! هيچ مورخي از كوروش به بدي ياد نكرده! حتي كتزياس كه شديد ترين دشمني را با ايراني ها داشت گفته… بیشتر..

میثم
مهمان
میثم

واقعا متعجبم که تبلیغات یهود چه طور روی جوونهای این مملکت تاثیر گذاشته!! واقعا باید به صهیونیستها تبریک گفت! از کوروش یه بت ساختن! دمشون گرم!!

میثم
مهمان
میثم

آها راستی حیفم اومد اینو نگم با نسبت دادن کوروش به ذوالقرنین خودتون رو زیر سوال نبرید.به شخصیت ذوالقرنین توهین نکنید.

ghnfg
مهمان
ghnfg

bad boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood

اشکان
مهمان
اشکان

خواهش میکنم دقت کنید هیچ وقت آذربایجانیها را با ترکها یکی نکنید.
ترکها در بالای رود سیحون و جیحون بودند و هستند ولی آذربایجانی ها ایرانی اصیل هستند و ایرانی بودنشان را میتوانید در وجود ستار خان بجویید
وهمچنین مادها ترک نبودند بلکه از نژاد آریایی بودند که با پارس ها و پارتها به فلات ایران آمدند.

شهرام
مهمان
شهرام

اين كوروش يا همان كيريوس كه اسم كاملا يوناني است فقط و فقط با داستان سرايي پهلوي بزرگ شد و عددي هم نبود.در ضمن ميگن ايران قديمي ترين كشور جهان است در 2500 قبل.مي خواستم بپرسم مصر با اون امپراطوري بزرگ در 6000 سال قبل كشك بود؟؟؟؟

ایمان
مهمان
ایمان

@شهرام,
شما اون شهر سوخته ماله 10000 سال قبل را فهمیدی تا حالا

شاکر
مهمان
شاکر

@شهرام, افرین بعدایران که2500سال قبل ازمیلاد بهفلات ایران مهاجرت کردندپس تاریخ عیلامیان که7000سال پیش بودوبه ایران نسبت میدادندمگه جن زندگی میکرد اقاشما میخاین بگین هرجی توایران مال ایران تموم شدعزیزم غال قضیه روبکن