دانلود کتاب کتیبه‌های اشکانی نیسا

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

کتیبه‌های اشکانی نیسا دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

ایگورمیخاییلوویچ دیاکونوف، ولادیمیرآرونویچ لیوشیتس 

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

76.0 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

 

کتاب کتیبه‌های اشکانی نیسا اثر ایگورمیخاییلوویچ دیاکونوف، ولادیمیرآرونویچ لیوشیتس است ؛ “نیسا” منطقه‌ای باستانی با آثار مهمی از دوره اشکانی است که ویرانه‌های آن در دو جایگاه باستانی به نام‌های نیسای جدید و نیسای قدیم در 18 کیلومتری عشق‌آباد در جنوب کشور ترکمنستان واقع شده است. از سال 1948 به بعد، به دنبال حفاری‌هایی که در ویرانه‌های شهر تاریخی نیسا صورت گرفت، سفال نوشته‌های بسیاری به زبان پارتی به دست آمد. این سفال نوشته‌ها که بالغ بر 2746 قطعه است بقایای کوزه‌ها و خمره‌های شراب و سرکه هستند که به عنوان خراج از تاکستان‌ها گرفته می‌شدند. نوشته‌های روی این سفالیه‌ها معمولا بیانگر اسامی اشخاص، نوع مسئولیت افراد، اسامی مکان‌ها و وزن و تاریخ تحویل است. در این کتاب ترجمه “منتخبی از مهم‌ترین‌ و سالم‌ترین سفال نوشته‌های یاد شده که مفاهیم پژوهشی ارزنده‌‌تری را بر خود جای داده‌اند و همچنین شاخص هر گروه به شمار می‌آیند، ارائه شده است. در پایان کتاب واژه‌ها و علایم به کار رفته در زبان پارتی همراه با تلفظ لاتین و معنی فارسی به ترتیب خاص آن زبان آمده است. در صفحات پایانی 335 عکس از سفال نوشته‌ها و در صفحه پایانی نقشه‌ای از منطقه به طبع رسیده است.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments