دانلود کتاب یادداشت های اسدالله علم

 

 

 

کتاب یادداشت های اسدالله علم اثر اسدالله علم است؛ جلد اول این مجموعه: خاطرات علم از ۲۴/۱۱/۴۷ الی ۲۹/۱۲/۴۸، جلد دوم از۱/۱/۴۹ الی ۲۱/۱۲/۵۱، جلد سوم از ۲۴/۱/۵۲ الی ۲۱/۱۲/۵۲، جلد چهارم از ۲/۱/۵۳ الی ۲۹/۱۲/۵۳ و جلد پنجم از۱/۱/۵۴ الی ۳۰/۱۲/۵۴ را در برمی‌گیرد و مسئولیت ویراستاری، تدوین، مقدمه‌نویسی و پاورقی‌های آن را علینقی عالیخانی، از دوستان نزدیک علم و وزیر اقتصاد دولتهای علم، منصور و هویدا در دهه ۴۰ برعهده گرفته است. به نوشته وی «از فحوای نوشته نخستین جلد یادداشتها بر می‌آید که جلد دیگری نیز پیش از آن نوشته شده که متاسفانه به بانک سپرده نشده است. در هیچ کجا نیز علم گفتگویی در باره از میان بردن آن نمی کند.» همچنین گفتنی است علم در سال ۱۳۵۰ نیز به سبب برعهده داشتن مسئولیت برپایی جشنهای ۲۵۰۰ ساله، از نگارش خاطرات روزانه خود باز مانده است. نکته دیگر آن‌ که اگرچه عالیخانی در مقدمه‌ای که بر این مجموعه نگاشته آخرین خاطره علم را مربوط به زمان کناره‌گیری وی از وزارت دربار (یعنی اواسط مرداد ۱۳۵۶) عنوان می‌دارد ، اما آنچه تا کنون از این خاطرات به چاپ رسیده از آخرین روز سال ۱۳۵۴ پیشتر نمی‌رود.

 

 
6
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین most votedبیشترین رای
دنبال کردن
پیمان
مهمان
پیمان

لطفا جلد هفتم را هم اضافه کنید

پیمان
مهمان
پیمان

لطفا جلد هفتم را اضافه کنید

فرید
مهمان
فرید

عالی بود . از تلاش ارزنده شما خیلی سپاسگزارم. خیلی تاثیر گذار هست. ممنون

علی موسی
مهمان
علی موسی

دستتان درد نکند این کتاب تاریخ ایران انهم از نزدیک هست.هیچکس مثل علم به پهلوی نزدیک نبوده وبهترازاو توصیف وقایع 37سال را نکرده.

علی موسی
مهمان
علی موسی

خب بلاخره یکی از مهمترین کتب تاریخ پهلوی دوم یعنی یادداشتهای امیر اسدالله علم که در ۶ جلد وحدود 3000هزار صفحه بود را امشب تمام کردم وانصافا باید عرض کنم کمترکتابی تا این حد ازنزدیک به این مقطع تاریخی ایران پرداخته وتااین حد به شاه نزدیک بوده که روحیات واحساساتش را به تحریر درآورده است. علم همواره خودرا غلام خانه زاد وخاک پای شاه خطاب میکرد

علم بقدری شیفته وذوب در شاه بود که اورا بقول خودش میپرستید!