دانلود کتاب یادداشت های اسدالله علم

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

یادداشت های اسدالله علم (جلد اول) (دانلود+)

یادداشت های اسدالله علم (جلد دوم) (دانلود+)

یادداشت های اسدالله علم (جلد سوم) (دانلود+)

یادداشت های اسدالله علم (جلد چهارم) (دانلود+)

یادداشت های اسدالله علم (جلد پنجم) (دانلود+)

یادداشت های اسدالله علم (جلد ششم) (دانلود+)

یادداشت های اسدالله علم (جلد هفتم) (دانلود+)

نویسنده

اسدالله علم

موضوعات

خاطرات

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

97.1 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب یادداشت های اسدالله علم اثر اسدالله علم است؛ جلد اول این مجموعه: خاطرات علم از ۲۴/۱۱/۴۷ الی ۲۹/۱۲/۴۸، جلد دوم از۱/۱/۴۹ الی ۲۱/۱۲/۵۱، جلد سوم از ۲۴/۱/۵۲ الی ۲۱/۱۲/۵۲، جلد چهارم از ۲/۱/۵۳ الی ۲۹/۱۲/۵۳ و جلد پنجم از۱/۱/۵۴ الی ۳۰/۱۲/۵۴ را در برمی‌گیرد و مسئولیت ویراستاری، تدوین، مقدمه‌نویسی و پاورقی‌های آن را علینقی عالیخانی، از دوستان نزدیک علم و وزیر اقتصاد دولتهای علم، منصور و هویدا در دهه ۴۰ برعهده گرفته است. به نوشته وی «از فحوای نوشته نخستین جلد یادداشتها بر می‌آید که جلد دیگری نیز پیش از آن نوشته شده که متاسفانه به بانک سپرده نشده است. در هیچ کجا نیز علم گفتگویی در باره از میان بردن آن نمی کند.» همچنین گفتنی است علم در سال ۱۳۵۰ نیز به سبب برعهده داشتن مسئولیت برپایی جشنهای ۲۵۰۰ ساله، از نگارش خاطرات روزانه خود باز مانده است. نکته دیگر آن‌ که اگرچه عالیخانی در مقدمه‌ای که بر این مجموعه نگاشته آخرین خاطره علم را مربوط به زمان کناره‌گیری وی از وزارت دربار (یعنی اواسط مرداد ۱۳۵۶) عنوان می‌دارد ، اما آنچه تا کنون از این خاطرات به چاپ رسیده از آخرین روز سال ۱۳۵۴ پیشتر نمی‌رود.

 

به احترام انتشارات، مؤلف، مترجم و کلیه زحمات در راستاي انتشارات کاغذی این اثر لینک دانلود حذف شد.
Subscribe
دنبال کردن
guest
7 Comments
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
پیمان

لطفا جلد هفتم را هم اضافه کنید

پیمان

لطفا جلد هفتم را اضافه کنید

سارا

سلام.لطفا یه کاری کنین.لینک دانلود این کتاب خراب است و فعال نیست

فرید

عالی بود . از تلاش ارزنده شما خیلی سپاسگزارم. خیلی تاثیر گذار هست. ممنون

علی موسی

دستتان درد نکند این کتاب تاریخ ایران انهم از نزدیک هست.هیچکس مثل علم به پهلوی نزدیک نبوده وبهترازاو توصیف وقایع 37سال را نکرده.

علی موسی

خب بلاخره یکی از مهمترین کتب تاریخ پهلوی دوم یعنی یادداشتهای امیر اسدالله علم که در ۶ جلد وحدود 3000هزار صفحه بود را امشب تمام کردم وانصافا باید عرض کنم کمترکتابی تا این حد ازنزدیک به این مقطع تاریخی ایران پرداخته وتااین حد به شاه نزدیک بوده که روحیات واحساساتش را به تحریر درآورده است. علم همواره خودرا غلام خانه زاد وخاک پای شاه خطاب میکرد

علم بقدری شیفته وذوب در شاه بود که اورا بقول خودش میپرستید!