دانلود کتاب یشت‌ها

در اوستا یشت، نام بخشی از کتابِ اوستا، کتاب دینی زرتشتیان است. یشتن در زبانِ پهلوی، بمعنای ستودن و عبادت کردن است. در اوستا، ۲۱ یشت و به نام‌های گونه‌گون وجود دارد و در آنها عناصرِ مهم از دیدگاهِ مزدیسنا ستوده می‌شوند.

نام کتاب

یشت ها (دانلود+)

نویسنده

پور داوود

موضوعات

بخشی از کتاب اوستا – کتاب دینی زرتشتیان اهورامزدا – زرتشت – اشه – ایران

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

37700 کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

6
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
علی حسین خزاییحسنabdulkhabirali Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
ali
Guest
ali

سلاموعرض ادب. باتقديم صميمانه ترين احترامات قدردان زحمتتان براي چنين كتابهاي گرانبها.وسناساندن نياكان پرافتخارمان.در حاليكه يكسري عربزده با وقاحت تمام تاريخمان را تحريف ميكنن .نقل نمك خوردن و نمكدان شكستن. يكي منشور كوروش بزرگ رو ترجمه كرده طوري كه ديگه حقوق بشر بحساب نمياد.يكي هم از اسكندر گجستك تعريف ميكنه.آيا ايران: عزيزمان اينبار دشمنش را در دامان خود پروش داده.ننگ بر صفويه

abdulkhabir
Guest
abdulkhabir

کتاب های تاریخ

حسن
Guest

واقعا عالی

علی حسین خزایی
Guest

نه تنها اقایپور داوود بلکه تمام کسانی که از ایشان طبعاعیت کرده اند هم فقط بصورت شفاهی از زرتشت و دین او تعریف و تمجید کرده اند و در کتابت حقانیت دین ز تشت را که د. گاتها منعکس است. ادا نکرده اند و فقط دعا ها و منجاتی به متنون ان نسبت داده اند در حالی که گاتها ایینه تمام نمایی از اموریست که باید. اجب زرتشت و دین او و امور جاری در زمان بر جامعه حاکم بوده کامل توضیح داده شده و هیچ دعایی در گاتها نیست اگر گاتها انطور که هست خوانده و تفسیر شود باید… Read more »

علی حسین خزایی
Guest

برای نمونه های ۲۸ بند ۹ من انرا با الفبیای عربی موجود وبا توجه به ح کات حروف میهویسم بخ انید وبا تفسیر پورداوود بسنجید (۱) انائیش ، وائه ، نۆئیت ، اهۆرا ، مەزدا ، ا,شمچا ، یانائیش ، زرە ە,ئهما ، منەسچا ، ,هیەت ، وە,هش,تم ، یۆئی ، ,و ، یۆئیتما ، دە,سمۆ ، ستۆتەم ، یۆ,ژم ، زویشتەیائنگهۆ ، یشۆ ، خەشەت,رمچا ، سوەنگهم ، ( برگردان گناه انست که مزدا اهورا درستی انرا اعلام نکرده باشد دارایی انست که شخصی با دستان خود برای بدست اوردنش کار کرده باشد خدمت انست که کسی برای کارفرمایی… Read more »

علی حسین خزایی
Guest

نوشتن متون اوستا با الفبای عربی موجود ممکنهست ولی درست خوانده نمیشود برای درست نوشتن ودرست خواندن انها با الفبای موجود مگر علاماتی که برادران کرد من برای درست خواندن لهجه های باستانی به ای الفبا اضافه کرده اند را در نوشتن متون اوستایی لحاظ کنیم و گر نه امکان درست خواندن انها ممکن نمیشود برای نمونه به این جمله توخه کنید : این برسم امانت نزد شما باشد ! مطمعا شما متوجه منظور من نشده اید چرا که مقصود من به امانت دادن ان دسته روئیدنی است که زرتشتیان در هنگام نیایش بدست میگرفتند که برای دریافت درست باید… Read more »

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است