بیوگرافی ستار

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

چه کسی است که نام ستار را نشنیده باشد و یا این که آثار این خواننده خوش صدا و با احساس را گوش نداده باشد. با این که می‌توان خواننده های مانند او را برای نسل های قدیم دانست اما آثار وی همیشه مورد استقبال جوانان و نسل جدید هم بوده است. ستار از آن دسته خواننده هایی است که طی سال‌های فعالیتش جوایز و افتخارات زیادی هم در کارنامه دارد. به همین دلیل می‌خواهیم مروری کوتاه و مختصر بر زندگی این خواننده ماندگار داشته باشیم.

پس تا انتهای این نوشته با ما همراه بوده و حتما نظرات ارزشمند خودتان را در انتهای این نوشته برای ما ارسال کنید.

تولد ، کودکی ، تحصیلات

عبدالحسین ستار پور که بیشتر با نام هنری ستار معروف است، در سال 1328 خورشیدی در تهران متولد شد . او را می‌توان یکی از خواننده های برتر پاپ و سنتی ایرانی دانست. سال های کودکی او در محله شهباز تهران گذرانده شد. او تحصیلات متوسطه خود را در مدرسه اقبال گذرانده و لیسانس خود را هم از مدرسه عالی بازرگانی که هم اکنون تحت عنوان دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی شناخته می‌شود، در رشته اقتصاد دریافت کرد.

او همچنین علاقه زیادی به رشته های مختلف هنری و رشته های ورزشی داشته است. او فوتبال را به طور جدی دنبال می‌کرد و می‌کند به طوری که در جوانی و میانسالی کاپیتان تیم فوتبال هنرمندان بوده است.

معروف شدن ستار

توانایی وی در اجرای مسلط در آهنگ های سنتی و پاپ سبب شد تا او در مدت زمان کمی به یکی از محبوب ترین خواننده های ایران مبدل شود. بیشتر محبوبیت وی مربوط به آهنگ خانه به دوش است که برگرفته از سریالی به همین نام است. این محبوبیت زمانی رخ داد که او تنها 22 سال سن داشت.

پس از آن ستار فعالیت های زیادی در رادیو و تلویزیون داشته و به یکی از معروف ترین خواننده های ایران مبدل گشت. او به همراه خواننده های دیگری همچون هایده ، مهستی و گوگوش از جمله اولین خواننده هایی است که در خارج از ایران برنامه اجرا می‌کردند. او هم اکنون نیز تنها خواننده ای است که به جشن های دولت های دیگر کشورها و دربارها دعوت می‌شود.

پس از این که ستار از ایران خارج شد، به آهنگ هایی روی آورد که ریتم های آرام تری دارند. او طی سال های فعالیت خود با آهنگسازان بزرگی همچون منوچهر چشم آذر ، ناصر چشم آذر ، جهانبخش پازوکی و … و ترانه سرایانی مانند اردلان سرفراز و منصور تهرانی همکاری داشته است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments