دانلود کتاب دنیای پس از مرگ/ موریس مترلینگ

نام کتاب

دنیای پس از مرگ (دانلود+)

نویسنده

موریس مترلینگ (ترجمه: ذبیح الله منصوری)

موضوعات

مرگ + دنیای دیگر + آخرت + زندگی جاودان + نمایشنامه “لازار و مادلین” 

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.407 کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

نویسنده درباره کتابش چنین می نویسد:

در این کتاب مطالب بیشتر عبارت از افکاری است که من نخواسته ام آنها را با شاخ و برگ حوادث و وقایع توام کنم. من فکر می کنم که در هر کتابی (ولو افسانه) ممکن است افکاری وجود داشته باشد که توجه انسان را جلب نماید ولی افکار مزبور که در شاخ و برگ حوادث مختلف پیچیده شده، کمتر به نظر می رسد. از آن گذشته، از آغاز پیدایش کتاب تا امروز، حوادث و سوانح بشری و مصائب پیوسته یکنواخت بوده و لذا تکرار آنها اگر خسته کننده نباشد باری جلب توجه هم نخواهد کرد. این است که من در این کتاب، از تکرار حوادث و مصائب خودداری کرده ام و در عوض افکاری را هم که ممکن است در لفافه ی حوادث هر افسانه ای پیدا کرد، بدون شاخ و برگ و حاشیه به نظر شما می رسانم.

فایده ی این اسلوب این است که اولا وقت شما تلف نمی شود و به جای اینکه یک کتاب را از اول تا آخر بخوانید تا بتوانید یک فکر از آن بفهمید، بدون خواندن آن کتاب، بدان فکر و نظریه پی خواهید برد.

دوم اینکه در ضمن مطالعه، حواس شما بر اثر خواندن وقایع بدون اهمیت، و احیانا کودکانه که در بسیاری از رمان ها و نمایشنامه ها دیده می شود، متفرق نخواهد گردید و اقلا این افکار بدون پیرایه، این مزیت را دارد که از صحنه سازی عاری است.

به طوری که در صفحات آینده خواهید دید، در این یادداشت ها مسائلی وجود دارد که خود من نمی توانم جواب همه را بدهم و تعداد سوال ها بیش از جواب هاست. ولی باید دانست که اگر ما می توانستیم فقط به یکی از سوالات جواب بدهیم، به تمام اسرار دنیا پی می بردیم، و حل همان یک مسئله کافی بود که تمام اسرار دنیا را برای ما آشکار کند، زیرا در این جهان، همه چیز مثل حلقه های یک رشته زنجیر محکم به هم پیوسته است، و همین که یک حلقه به دست آمد، سایر حلقه ها، چه در جلو و چه در عقب، به دست خواهد آمد.

شما از خواندن این یادداشت ها و افکار، معلومات زیادی کسب نخواهید کرد. اما در عوض، ممکن است حس کنجکاوی شما را بیدارنماید، و سبب شود که برای فهم مسائل دیگر، بیشتر آماده باشید.

این یادداشت ها به طور منظم تدوین نشده که مطالب آن به طرزی منظم در پشت سر هم بیایند، بلکه بدون نظم بوده و همان طوری که به فکر من می رسد، روی کاغذ آمده است و علاوه بر بی نظمی در این یادداشت ها، مطالب ضد و نقیض هم یافت می شود. ولی من که با حقارت اعتراف می کنم چیزی نمی دانم، بیم از آن ندارم که گفته ی دیروز خود را امروز تکذیب کنم و چیزی بگویم که برخلاف گفته ی دیروز است.

برای من زحمتی نداشت که این یادداشت ها را طبقه بندی نمایم و هر موضوعی را در یک فصل جا بدهم، اما فکر کردم که خواننده کسل خواهد شد. به علاوه، این طبقه بندی دلیل بر این است که نویسنده ی پرمدعی است و خیال می کند که چیزی می داند و تصور می نماید که می تواند چیزی به دیگران بیاموزد. ولی من چیزی نمی دانم که بتوانم به دیگران بیاموزم.

من می توانم بحث مربوط به هریک از این یادداشت ها را طولانی کنم و سعی نمایم که دامنه ی بحث را به جاهای دور بکشانم، لیکن آزمایش های گل کاری و باغبانی به من آموخته است که اگر انسان برای وجین علف های هرز خیلی باغچه را بیل بزند، ممکن است ریشه ی گل و گیاهان مفید را نیز خشک نماید، به طوری که بهتر است که اصلا اقدام به این کار نکند که مبادا در آخر کار چیزی برای او باقی بماند.

لذا هنگام نوشتن این افکار، من ترجیح دادم که بحث را طولانی نکنم که مبادا وقتی به جاهای دور کشانیده می شود، باعث ناامیدی گردد.

 

 

Image result for ‫کتاب دنیای پس از مرگ/ موریس مترلینگ‬‎
Subscribe
دنبال کردن
guest
3 دیدگاه ها
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
حسن
حسن
1395-10-13 4:24 بعد از ظهر

عالی ممنون